Info panel - katalog

Parthenocissus tricuspidata ´Veitchii´ - Přísavník tříprstý

Tento kultivar pochází z východní Asie a Japonska a je také samopnoucí pomocí přísavných destiček na koncích úponků. Dokáže se přichitit i na velmi málo drsném povrchu. Roste rychle, plazí se po podkladu do 10-20m. Má trojlaločné, zjara světle, později sytě zelené lesklé listy. Jsou spíše menší s mělkými laloky a na podzim se krásně vybarvují do oranžové po červenou. Květ je nenápadný v VI-VII, plodem je nejedlá černomodrá bobule která je po opadu listů významnou potravou pro ptáky. Na půdu a stanoviště nenáročný. Díky hlubokému kořenovému systému snáší i sucho a chudé půdy, pouze pomaleji roste. Využívá se k pokrytí fasád a zídek, kde se oceňují zejména v létě jeho izolační vlastnosti. Dá se použít i jako půdopokryvná dřevina. Mrazuvdornost: -24 0C.

Charakteristika: Popínavá bujně rostoucí dřevina. Dorůstá výšky až 20m . Květy jsou nevýrazné žlutozelené, bobule jsou drobné, černé. Listy jsou velmi dekorativní, trojlaločné, lesklé s červeným podzimním zbarvením.

Nároky: Vyžaduje teplejší polohu, v tuhých zimách může namrzat. Jinak je tato dřevina nenáročná.

Použití: Výborně, stejnoměrně kryje, jeho větvičky neodstávají a jsou k podkladu velmi pevně přichyceny. Taškovitě uspořádané listy jsou schopné pokrýt různé druhy povrchů do výšky až . Větvičky vrůstající do oken střech je možné odstraňovat.

Cena: 69 Kč
Barva: Zelená

Lokalita:

trikuspidata, trycuspidata, pavinič, tříprsťák, prisavnik

Velikost: 30-60cm
Velikost kontejneru: K7, K9
Skladem: ano 100+ ks