Info panel - katalog

Juniperus sabina ´Variegata´

Jalovec chvojka je domovem u nás, v horách od střední Evropy až na jih, jeho výskyt se táhne Kavkazem, Sibiří a končí v chladnějších partiích severní Číny. Kromě měkkých větviček pokrytých šupinatými listy (jehlicemi) se vyznačuje efektním odlupováním oranžově hnědé kůry v poměrně silných vrstvách, jež je znatelnější na starších rostlinách.

Variegata je probarvená variace jalovce chvojky. Její původní barva je tmavě zelená, přičemž některé výhony vyraší sytě béžové až lehce žluté a barva je sytější od konce sezóny do jara. Roste pomalu a tvoří do stran se rozrůstající nižší keř. Jeho přírůstky se zahušťují na koncích větví do nepravidelných chuchvalců, takže celý keř má velice neobvyklou strukturu.

Jalovec chvojka poroste téměř všude. Snáší jakékoli pH půdy, suchou i vlhčí, slunce i polostín. Dobře se mu daří v městech, neboť netrpí na znečištění a omezený prostor na kořeny. Občasné hnojení a zálivka zajistí bujnější růst, ale nejsou nezbytné. Nevyžaduje žádnou péči. Můžete jej jakkoli stříhat i zmlazovat řezem do staršího dřeva. Je plně mrazuvzdorný do cca -40°C a vhodný i do venkovních nádob.

Cena: 89 Kč
Barva: tmavě zelená se smetanovým panašováním
Velikost: 35-45cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 100+ ks