Info panel - katalog

Juniperus communis ´Arnold´ - jalovec obecný

Arnold roste do výšky dva až tři metry, na šířku zabírá prostor dvacet až šedesát centimetrů. Dobře snese slunce a polostín.

Jalovec Arnold je jedna z nejatraktivnějších forem sloupovitých jehličnanů. Jedná se o štíhlý jehličnatý keř, který je užší než doposud známější odrůda Compressa a navíc roste více do výšky, takže jej můžete začlenit do kompozice středně vysokých a vyšších rostlin a nikoli pouze do skalky, kde se spíše uplatní Compressa.


Arnold má drobné, sivě zelené jehličí, které je svrchu středně zelené a zespodu bíle ojíněné. Celkový barevný dojem je měkce zelený. Roste pomalu až středně rychle, za rok kolem 20 cm, v dobrých půdách i více. Nepotřebuje stříhání, sám si udržuje štíhlou postavu, aniž byste mu museli předepisovat nízkotučnou dietu. Svým tvarem je ideální do jakékoli kompozice, kde potřebujete štíhlý akcent a kde chcete vyvážit nízké a doširoka se rozkládající keře typu japonských azalek, buxusů či hebe.

Jalovce nemají zvláštní nároky na půdu. Pouze potřebují, aby zem byla propustná a umístění raději na slunci. Arnold netrpí na rozvalení sněhem, jelikož má větve kratší a pevnější než druhy, jež se po návalu mokrého sněhu ohýbají a už se neumí vrátit. Mrazuvzdorný do cca -40°C.

Cena: 109 Kč
Barva: Stříbrná
Velikost: 35-45cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ne