Info panel - katalog

Chamaecyparis lawsoniana ´Ellwoodii´

Původ:

Původní druh pochází ze severní Ameriky, jihozápad Oregonu až severozápad Kalifornie. Roste přirozeně převážně ve vyšších polohách a v mírnějším oceánském klimatu, vystupuje až do výšky 1500 m. Odrůda vyšlechtěná kolem roku 1920.

Vzhled:

Koruna kuželovitá, hustě větvená, větve ploché, jehlice nezvykle dlouhé, sytě modro-stříbrné. Plody nasazuje velmi výjimečně. Strom dosahuje ve 20. roku výšky 2-3 m, dospělé stromy dosahují kolem 60. roku výšky 4 až 5 m a obvykle jsou více kmenné a ztrácejí pravidelný tvar koruny.

Nároky:

Půda kvalitní, raději lehčí a úrodná a vlhká, nikoli však přemokřená. Poměrně odolný, mrazuvzdorný, rostliny jsou však citlivější na namrzání jehlic. Zejména mrazivý vítr a zimní slunce mohou část koruny poškodit, regenerace trvá 1 - 2 roky. Proto mladé rostliny uvítají ochranu chvojem nebo rákosem. Ideální je závětrné stanoviště s vyšší vzdušnou vlhkostí.

Použití:

Krásný jemně větvený strom, hojně používaný v parcích a zahradách jako solitéra i ve skupinách. Pro živé ploty lze použít jen na chráněném stanovišti v závětří, tvarování a řez snáší velmi dobře.

Cena: 159 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 25-35cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 5-10 ks