Info panel - katalog

Weigela hybrida

Vzhled: Středně rostoucí keř, listy opadavé, vstřícné, krátce řapíkaté, pilovité, široce vejčité a zašpičatělé, sytě zelené. Květy 5-ti četné, zvonkovité jasně červené. Kvete od konce května do poloviny června, často kvetení opakuje koncem léta. Roční přírůstek je 15 až 35 cm, keř dosahuje v 10 letech výšky 1,2 -1,6 m; v 25 letech výšky 1,8-2,2 m.

Nároky: Stanoviště chráněné v závětří na plném slunci. Půdy živné, propustné, nepříliš těžké, nejlépe písčitohlinité mírně kyselé. Špatně snáší vysoký obsah vápníku a déletrvající sucho. V tuhých zimách pod -25°C mohou výhony namrzat, ale dobře obrůstají. Toleruje znečištěné ovzduší. Bohaté kvetení podpoříme pravidelným řezem po odkvětu, odkvetlé výhony zkracujeme na 1. Snáší dobře i silnější zmlazení do staršího dřeva.

Použití: Uplatnění najde jak zahradách a předzahrádkách, tak v parkových úpravách. Vysazujeme solitérně poblíž laviček, teras či cest, dále do skupin nebo do řadových výsadeb, vhodná také pro volně rostoucí případně i tvarované kvetoucí živé ploty.Vysazujeme na vzdálenost 50-80 cm.
Cena: 89 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Růžová
Velikost: 40-70cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží