Info panel - katalog

Weigela florida ´Monet´ ®

I mezi vajgéliemi lze najít zakrslé odrůdy nižšího růstu, které uplatníte v malých zahrádkách a všude tam, kde nestojíte o dřevinu vhodnou do plotu a k zakrytí nevzhledných míst. MONET® je holandská odrůda z roku 2001 s atraktivně probarvenými listy a kompaktním růstem. Vnitřek listu je hráškově zelený, zatímco okraj listu má nápadně béžovou barvu, která se na konci léta mění do růžové a na podzim až fuchsiové barvy, než listy opadají. Květy jsou sytě růžové, ale bývá jich velice málo, neboť tato odrůda se pěstuje zejména pro pestrobarevné listí.

Roste pomalu. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte čistšího keře, který nemá zaschlé semeníky, jež kazí vzhled keře zejména v době kvetení.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, přestože to kvůli nebezpečí zimního vyschnutí nedoporučujeme. Mrazuvzdorná do cca -30°C.

Cena: 149 Kč
Barva: Zelená s bílím okrajem
Barva květu: Růžová
Velikost: 10-20cm
Velikost kontejneru: C3
Skladem: ano 1-5 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží