Info panel - katalog

Vaccinium corymbosum ´Goldtraube 71´ - Kanadská borůvka

Goldtraube je oblíbená německá odrůda kanadské borůvky se středně velkými plody a pravidelnými každoročními výnosy. Plody jsou sladké a chutné, při dozrání temně modré se světlou dužinou. Dozrává ke konci července, když plody naberou tmavou barvu a jdou lehce utrhnout. Dozrávají postupně, takže si jich můžete užívat až měsíc. Tato rostlina je nejenom jedlá do ovocné zahrádky, ale i krásná, zejména na podzim, kdy se její drobné listy před opadáním zbarví do zářivě červené barvy. Doporučuje se použít ještě aspoň jednu rostlinu jiné odrůdy jako opylovače, potom budou výnosy dvojnásobné.

Borůvky jsou významnými antioxidanty, což jsou nepostradatelné látky pro lidské tělo při odbourávání toxinů a při prevenci tvorby karcinogenních buněk. Kanadské borůvky obsahují o něco méně účinných látek než borůvky lesní, přesto odborníci na výživu pokládají i tyto borůvky za jednu z nejzdravějších plodin vůbec. Borůvky jsou prospěšné při krvetvorbě, na podporu trávení a obnovení správné funkce střev, působí protizánětlivě a obnovují tvorbu oční sítnice. Bylo zjištěno, že účinné látky obsažené v borůvkách si tělo dokáže nějakým způsobem „nashromáždit“ a uchovat po dlouhou dobu, takže v době zrání je dobré je jíst v takovém množství, jaké je vám příjemné a vězte, že vám tělo bude až do jara vděčné.

Kanadské borůvky mají specifické požadavky na půdu. Zejména musí být výborně propustná – nesnáší stát ve vodě (vzpomeňte si na lesní borůvky – nikdy nerostou na podmáčených stanovištích). Doporučujeme vyhloubit cca 40 -50 cm hluboký záhon, který vysypte rašelinou smíchanou dobrým nevápněným kompostem a po výsadbě je zamulčujte kůrou. Protože ne každý má chuť a možnosti takto vylepšit záhon, v posledních letech se velice rozšířilo a stalo populárním pěstování ve velkých nádobách, kde bude odtok vody zajištěn dostatečnou spodní perforací a zem bude pouze taková, jakou sami namícháte. Na rozdíl od borůvek lesních tyto potřebují plné slunce. Pokud hnojíte, používejte hnojiva na vřesovištní rostliny nebo směsi na podporu plodů. Máte-li vlastní kompost, doporučujeme každé jaro odhrnout kůru, přisypat dobrou vrstvu organického materiálu nad kořeny a opět zasypat kůrou. Mrazuvzdorná do cca -34°C.
Cena: 119 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 30-40cm
Velikost kontejneru: h13
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: