Info panel - katalog

Taxus baccata ´Semperaurea´ - Tis

Semperaurea je atraktivní odrůda tisu červeného výrazně žluté barvy. Jeho neopadavé jehlice jsou až 2 cm dlouhé, ploché, vrchní strana na horních (osluněných) větvičkách keře výrazně žlutá v sezóně až oranžově zlatavá v zimě, spodní a vnitřní jehličí je pak sytěji až tmavě zelené. Roste převážně vzpřímeně, vcelku hustě do široce vystoupavého keře o výšce 2-3m a šířce kolem 2m.

Teď několik poznámek o jedovatosti tisů. Celý keř obsahuje látky mírně jedovaté pro člověka, avšak silně jedovaté pro koně. Rovněž se traduje, že jeho červené plody jsou pro člověka jedovaté, ale není to úplná pravda – jed obsahují pouze semínka zevnitř plodu, která by se navíc musela řádně rozkousat a to nikdo neudělá, protože okamžitě v ústech zhořknou a člověk je automaticky vyplivne. Naopak, mnoho vyznavačů nevšedního ovoce pokládá dužinu plodů za sladkou delikatesu a i z medicinálního hlediska je ověřeno, že i kdybyste pecku nevyplivli, neporušeně by prošla zažívacím traktem bez dalších obtíží. Podtrženu a shrnuto - prostě tis nejezte, ale těšte se z jeho krásy.

Co se týče umístění, je to dřevina velice univerzální, která poroste všude, téměř v jakékoli půdě – kyselé i zásadité. Odrůda Semperaurea potřebuje pro výrazné zbarvení hodně slunce, ale i v polostínu nabídne světlejší tóny žlutozelené barvy. Výborně snáší jakýkoli řez a studená a větrná místa. Mrazuvzdorný do cca -29°C.
Cena: 199 Kč
Barva: Žluto zelená
Velikost: 50-80cm
Velikost kontejneru: ZB 35cm
Skladem: ano 5-10 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží