Info panel - katalog

Sambucus nigra ´Black Tower´ ® - Černý bez

Občas si říkám, že šlechtitelé jsou dost vychytralí. Vezměte si například černý bez. Roste téměř kdekoli, bez jakékoli údržby, odolný je všemu a čím víc jej řežete, tím je hustší. No řekněte – není to slibné jako základ pro novou odrůdu? Stoprocentně ano. Takže zapomeňte na poněkud nudné, všudypřítomné křoví českého venkova a nechte se přenést do světa jménem SAMBUCUS s množstvím kultivarů. S trochou nadsázky řečeno, mít 10 různých druhů pohromadě, dost možná byste jimi utvořili celou zahradu.

Black Tower je novinka, která na národní zahradnické výstavě v Anglii v roce 2010 získala cenu za nejlepší novinku mezi okrasnými keři. Jedná se o další selekci černého bezu s temně vínovými až téměř černými listy jako jsou např. Black Beauty a Black Lace®, jejíž předností je kompaktní a přísně vzpřímený habitus. Opadavé listy jsou svým vybarvením velice výrazné a jako té parády bylo málo, na přelomu května a června keř vykvétá bohatými, téměř plochými latami růžově-bílých květů, z nichž se na konci léta tvoří jedlé plody.

Roste bujně ale souměrně, výšku 2m můžete očekávat bez stříhání za cca 4-5 let. Je naprosto nenáročný a vyhovuje mu jakákoliv půda i stanoviště. Jarním řezem keř krásně zahustíte. Po řezu silnějším než 1/3 délky loňských větví se trochu omezuje kvetení, ale bude silnější a hustší. Plně mrazuvzdorný do cca -30°C, pravděpodobně ještě o něco více. Vhodný pro celoroční pěstování ve venkovních kontejnerech.

Cena: 249 Kč
Barva květu: Růžová
Velikost: 30-50
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: