Info panel - katalog

Robus fruticosus ´Oregon Thornless´ ostružiník beztrnný

Původ: Ostružiník roste v celé Evopě - lesy a jejich okraje, mítiny, podél cest, náspy...Odrůda vyšlechtěna v USA.

Popis: Listnatý, opadavý keř s dlouhými, šlahounovitými výhony. Odrůda Oregon Thornless má výhony až 5m dlouhé, středně rychle rostoucí, beztrnné. Listy řapíkaté, 3-5 četné, jemně dělené, jasně zelené. Plody jsou leskle černé, kónické, středně velké (5g), aromatické, pevné, s tvdšími semeny. Středně úrodná odrůda. Dozrává od poloviny srpna.

Nároky: Ostružiníky nemají zvláštní nároky pro pěstování. Vyhovují jim běžné, nezamokřené, propustné a humózní půdy, nejlépe na slunném stanovišti. Dobře snáší i dlouhodobější sucho, které se však nepříznivě projeví při tvorbě letorostů, které jsou základem příští úrody. Vzhledem k bujnému růstu je vhodné rostliny udržovat řezem. Na každě straně stačí ponechat 2-3 výhony, ohnout je a vyvázat k vodorovné opoře, aby neležely na zemi. Zajistíme tím rovnoměrnější oslunění všech plodů a optimální vzdušnost keře, vyhneme se tak zvýšenému výskytu houbových chorob v době sklizně. Odplozené výhony řežeme u země, nové výhony zakrátíme. Při velmi bujném růstu můžeme výhony zakracovat již v létě. Při silných mrazech pod -20°C chráníme výhony v zimě před zimním sluncem - stínovací sítě, rohože atd.

Použití: Ostružiníky jsou ideální rostliny pro pěstování u zdí a plotů. Vysazujeme v řadě na vzdálenost 2-3 m od sebe. Plody (ostružiny) konzumujeme čerstvé nebo z nich připravujeme různé marmelády, šťávy, likéry... Sušené listy používáme do čajových směsích. V léčitelství se používá (usušené mladé listy, sebrané před květem) na obklady a koupele při ekzémech, dezinfikuje ústní dutinu a močové cesty, působí proti průjmu, staví krvácení.
Cena: 89 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 30-40cm
Velikost kontejneru: p13
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: