Info panel - katalog

Quercus rubra - Dub červený

Dub červený se někdy nazývá dubem americkým, neboť pochází ze severovýchodní části USA a Kanady. Díky svému původu je velice otužilý, a jak tomu často v případě silně mrazuvzdorných stromů bývá, je i velmi vysoký. Tato parková nádhera roste středně rychle až rychle v ideální půdě a v dospělosti dokáže dorůst 20 metrů. V parcích nebo volné přírodě, kde má dostatek prostoru a živin ještě o pár metrů více.
Opadavé listy dubu červeného jsou poměrně velké a velice atraktivní. Jsou většinou sedmicípé, ojediněle 9 až 11-cípé, cípy jsou na rozdíl od dubu letního zašpičatělé a vypadají podobně jako listy dubu bahenního. Jejich barva je v sezóně sytě zelená a na podzim se barví do fantastických odstínů oranžové, šarlatově červené a rudé. Koruna je zprvu pyramidální, s věkem atraktivně zaoblená a nabízí příjemný stín. Tvoří se pomaleji a je dobré mladším stromům korunu založit, aby co nejdříve vznikla pevná kostra s nejsilnějšími větvemi přibližně stejně daleko od sebe. 
Tento dub není náročný na půdní podmínky, ale na rozdíl od ostatních je více citlivý na vápno v půdě, dopřejte mu proto neutrální či mírně kyselou zem. Nesnáší mokro, ale vlhko mu dělá dobře, i když je velmi odolný suchu, jakmile zakoření. Nově vysazené stromy je nutné na 2-3 roky vyvázat k opoře. Snáší městské znečištění. Kořeny jsou silné a mohou nadzvednout chodníky, pokud jsou příliš blízko. Plně mrazuvzdorný do cca -40°C.

Vysvětlivky ke zkratkám u velikostí

Cena: 2 890 Kč
Barva: Zelená, na podzim červený
Velikost: ok 10-12cm, vysokokmen
Velikost kontejneru: bal
Skladem: na poptání
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: