Info panel - katalog

Pyracantha coccinea ´Orange Glow´

Původ: Odrůda vyšlechtěna v roce 1930 (Banga). Původní druh roste v přírodě v jihovýchodní Evropě, Malé Asii a zasahuje až na Kavkaz.

Vzhled: Stálezelený trnitý keř s rozložitým, hustě rozvětveným vzrůstem. Listy jsou tmavě zelené, lesklé, 2-4 cm dlouhé. Květy jsou drobné bílé, vyrůstají v bohatých chocholících, kvete v červnu. Bohatě plodí. Plody sytě oranžové barvy, 8 mm velké, dozrávají v září až říjnu, na rostlině často vydrží až do ledna, velice dekorativní.

Nároky: Vyžadují dobrou, propustnou, půdu se slabě kyselou až silně zásaditou reakcí. V letním období snáší přísušek. Slunce až polostín, ve stínu málo kvete a plodí, keře jsou méně husté. Při silných mrazech ( pod -23°C) mohou namrzat listy, případně mladé roční výhony, po zmlazovacím řezu však spolehlivě obrůstá. Roční přírůstek je 25 až 45 cm, keř dosahuje v 10 letech výšky 1,8-2,4 m; v 20 letech výšky 2,5 - 3,2 m.

Použití: Vhodné do zahrad, i veřejné zeleně (v parcích, sídlištích a podél komunikací), kde je vysazujeme solitérně, v malých i větších skupinách, na okraj vyšších keřových a jehličnatých porostů. Uplatnění najde také ve volně rostoucích i stříhaných živých plotech, které jsou téměř neprostupné. V řadě vysazujeme na vzdálenost 40-60 cm podle konečné šíře plotu. Čím užší plot potřebujeme zapěstovat, tím vysazujeme hustěji aby nevznikaly u země velké mezery. Vhodné je také použití při osazování větších nádob, střešních zahrad teras atd.

Stálezelený hustý keř pravidelného zaobleného vzrůstu, pěstujeme pro jeho husté květenství v drobných bílých květů a množství výrazně zbarvených drobných kulovitých plodů, které pokývají mladé výhony po celé délce. Kultivar Orange Glow je má zářivě oranžoví.

Objevují se v létě, vybarvují se na podzim a vydrží na nich do zimy, kdy je zkonzumuje ptactvo. Hlohyně se proto hodí do zahrad, kde ji rádi uvítáme a v zimě pomůžeme drobnému ptactvu. Rostlina je plně mrazuvzdorná, velmi odolná, hustě rozkladitý soliterní keř s oválnými tmavozelenými listy. Na konci tvoří ostré trny, proto je značně odolná vůči vandalizmu, hodí se do míst, kde nechcete aby kdokoliv prošel.

Na půdu není náročná. Dobře snáší střih a dá se lehko tvarovat (třeba na živé ploty). Můžeme ji krásně vyvazovat i na mřížku u sněny. Dobře roste i na těsných a větrem vytavených polohách. Dorůstá až doušky a šířky cca 4m.

Cena: 59 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Bílá
Velikost: 20-40cm
Velikost kontejneru: k9
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: