Info panel - katalog

Prunus cerasifera ´Nigra´ - Myrobalán

Myrobalán je jedním z nejoblíbenějších listnatých stromů, který si svou popularitu získal sytě vínovým vybarvením listů, téměř nulovou nutností údržby a nenáročností na půdu.

Listy jsou podlouhle vejčité či oválné a pokud je strom vysazen na plném slunci, jejich barva je temně vínová. Takto sytě vybarvený menší strom je velmi vhodný pro narušení jednolitě zelených zahrad nebo jako solitérní dřevina k odlišně vybarvené fasádě. Výborně ladí s urbanistickou šedí nebo odstíny krémové barvy.

Odrůda Nigra (=Pissardii Nigra) byla vyšlechtěna pro bohaté kvetení sytě růžové barvy. Květy nejsou tak velké jako na okrasných třešních (sakurách), ale bývá jich mnoho, takže celý strom je obsypán jemně růžovými květy vyrůstajícími ze sytě vínových kalíšků, což kvetení přidá na kontrastu.

Roste vzpřímeně a pokud chcete hustší keř, je dobré jej stříhat. Je velmi vhodný do měst i průmyslových center, jelikož výborně snáší znečištěné ovzduší. Není náročný na půdu, ale pokud chcete opravdu krásný strom s bohatým olistěním a větvením, zasaďte jej do mírně kyselé země, která nebude vysychat, ale nebude stát ve vodě. Každý rok zjara rostlině dopřejte hrst dlouho-rozpustného hnojiva (např. Osmocote® nebo Basacote®). Naprosto mrazuvzdorný do cca -40°C.


 

Cena: 199 Kč
Barva: Vínový list, růžový květ
Barva květu: Růžová
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: C3
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží