Info panel - katalog

Potentilla fruticosa ´Goldfinger´

Vzhled: Drobný, opadavý, pomalu rostoucí, rozložitý keř. Listy mochny jsou střídavé, jasně až sytě zelené, lichozpeřené, složené většinou z 5 lístků. Délka listu 1,8 - 3,0 cm. Květy jsou pětičetné, sytě žluté se žlutými tyčinkami. Kvete na letorostech od června až do srpna. Keř dosahuje v 10 letech výšky 0,6 až 0,8 m a šířky 0,9 až 1,2 m.

Nároky: Pro bohaté kvetení vyžaduje mochna plné slunce nebo jen slabý stín, běžnou půdu, raději propustnější a přiměřeně vlhko. Většina šlechtěných odrůd není zdaleka tak suchovzdorná jak se často v literatuře uvádí. Dostatečně suchovzdorná je pouze Potentilla fruticosa var. mandshurica. Pro pravidelné a bohaté kvetení je vhodné rostliny průběžně zmlazovat, snáší dobře i hluboké zmlazení.

Použití: Velice rozšířený keř se širokým použitím, hojně používaný v parkové a veřejné zeleni pro zahuštěné kobercové výsadby. V zahradách vhodný do menších keřových skupin, nízkých živých plůtků i do svahů. Pro rychlé zapojení porostu vysazujeme rostliny na vzdálenost 40-50 cm.
Cena: 59 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Žlutá
Velikost: 20-30cm
Velikost kontejneru: p13
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží