Info panel - katalog

Pinus sylvestris ´Watereri´

Watereri je malá, pomalu rostoucí borovice, které se ve světě ještě často prodává pod druhým názvem „Nana“,což je všeobecné pojmenování pro zakrslé rostliny. Její jehličí vyrůstá v párech a je v létě sytě zelené pouze s jemně modrozeleným nádechem a s příchodem chladnějších měsíců zelenou barvu ztrácí a nabírá modravý odstín, který vydrží až do jara. Mezi pěstiteli a zahradníky amatéry je velice oblíbená, protože roste hustě do maximální výšky mezi 3 a 4 metry v úplné dospělosti a nevyžaduje žádnou péči.

Tvar je kónický až oválně kuželovitý. Oproti základnímu duhu nevyholuje spodní větve. Borka je nápadně strupovitá a má šedohnědou barvu, která se po oloupání změní na oranžovou. Pod hustým olistěním nebývá často vidět. Díky pomalému růstu se velice hodí k pěstování na polokmenu s kompaktní korunkou.

Borovice lesní patří k nejodolnějším borovicím vůbec. Snáší vítr, mráz, slunce, sucho, znečištěné ovzduší a nevýživné půdy. Pouze si dejte pozor na podmáčenou zem, kde se nedaří žádné borovici. Pokud ji ale chcete mít krásnou, doporučujeme vaši zem smíchat 1:1 s rašelinou nebo jinou směsí s kyselým pH (např. lesní hrabankou nebo listovkou), aby dobře prokořenila. Je dobré ji zamulčovat, aby neztrácela vlhkost a udržela si co nejvíce sytě probarveného jehličí. Plně mrazuvzdorná do cca -45°C.

Cena: 259 Kč
Barva: Modrá
Velikost: 20-30cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 5-10 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: