Info panel - katalog

Pinus nigra ´Pyramidalis´ - borovice černá

Původ:

Odrůda vyšlechtěna v roce 1932, původní druh rozšířený téměř po celé jižní Evropě od Španělska až po Krym y Malou Asi. Přirozeným výskytem zasahuje severně až do Rakouska, kde vystupuje až do výšky asi 1400 m n.m.

Vzhled:

Pomalu až středně rostoucí odrůda, koruna je úzce kuželovitá až sloupovitá. Větve silně vystoupavé až vzpřímené, hustě větvené. Jehlice jsou ve svazcích po dvou, jsou tmavě zelené, dlouhé 9 až 15 cm; na stromě vytrvávají 4-5 let. Šišky jsou téměř přisedlé, vejčité 5-8 x 2,5-3 cm, žlutohnědé, lesklé, dozrávají 3. rokem. Strom dosahuje ve 20. roku výšky 3-4 m a šířky 1,2-1,4 m, v 50 letech výšky 6 - 8 m a šířky 1,5-2,0 m.

Nároky:

Na půdu nenáročná, velmi přizpůsobivá, snáší sucho a vápencový podklad. Vyžaduje plné slunce. Zcela mrazuvzdorná, velmi tolerantní k prašnému prostředí.

Použití:

Odrůda má výrazně užší korunou je vhodná i do menších a středních zahrad. Výsadba převážně solitérně nebo jako dominantní prvek skupiny jehličnanů. Ve větších zahradách či parcích výsadba v rozvolněných skupinách nebo solitérně.

Cena: 259 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 30-40cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 1-5 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: