Info panel - katalog

Pinus mugo ´Humpy´ - borovice kleč

Humpy je velice krásná zakrslá borovice kleč objevená a popsaná v roce 1979. Roste obzvlášť pomalu a polštářovitě a ve věku 15 let lze očekávat přibližně půl metru na výšku a něco přes metr do šířky. Jehlice jsou spíše kratší, tuhé, sytě zelené a vyrůstají v páru. Krátké přírůstky rostlině přidávají na kráse, neboť díky jejich množství dokladují její věk a zajišťují ucelený, kompaktní dojem.

Humpy se bude hodit do jakýchkoli jehličnatých zahrad stejně jako skalkově laděných aranžmá mezi kameny. Tento typ polštářově rostoucích borovic používáme často do zahrad středozemního stylu, pro jehož klima je tento habitus typický. Vynikne v kombinaci s jinak tvarově výraznými keři (sloupovitými nebo s nepravidelnou, vystoupavou stavbou), kterým zajistí krásný podrost.

Pokud ji bude chtít krátit, zalamujte nové výhony v polovině jara, ale díky extrémně pomalému růstu to není nutné. Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenitá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.
Cena: 1 490 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 40-50cm
Velikost kontejneru: bal, kontejner
Skladem: Do dvou dnů
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: