Info panel - katalog

Picea pungens ´Glauca Globosa´ - smrk pichlavý

Smrk pichlavý, přestože původně pochází z lesů Skalistých hor Kanady a USA, je u nás velmi zdomácnělou dřevinou. Velké oblibě se u nás těší zejména odrůdy s namodralým jehličím jako například Glauca Globosa. Jedná se o zakrslý smrček, jež přirozeně tvoří výrazná patra a roste poměrně pomalu, přednostně do šířky. Jeho jehlice jsou ocelově modrošedé a semenáčky se mohou v barvě mírně lišit. Jehličí je dost pichlavé.

Díky pomalému růstu a zajímavému tvaru se hodí do zahrad téměř každé velikosti. Vhodně doplní větší skalky, výborně se dá kombinovat s jinými drobnými rostlinami odlišných barev olistění. Rostliny, které si vytvoří terminál (středovou vertikální větev), mohou bez zaštipování dorůst 2x výše než do stran se rozrůstající, většinou roubované rostliny. Běžná výška je kolem 0,5m, přičemž v dospělosti dokáže dorůst kolem 1,5m do výšky a o něco více do šířky. Zakracování výhonů se dělá zjara před rozevřením nových jehlic.

Smrky snáší téměř jakoukoli nezamokřenou půdu, přednost dávají neutrální až lehce kyselé. Pěstujte je na plném slunci, aby vytvořily pravidelný tvar bez spodních vyholených větví. Hnojení není potřeba. Plně mrazuvzdorný do min. -40°C.
Cena: 1 190 Kč
Barva: Modrá
Velikost: šířka 50-60cm
Velikost kontejneru: ZB 40L
Skladem: Do dvou dnů
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: