Info panel - katalog

Picea omorika ´Nana´ - smrk omorika

Vzhled: Pomalu rostoucí smrk s kuželovitou korunou, větve jsou zkrácené a hustěji větvené. Mladé rostliny rostou zpočátku keřovitě, hlavní terminál vytváří 4-6. rok. Jehlice jsou 8-18 mm dlouhé, ploché, na líci leklé a tmavě zelené, na rubu dva bílé pruhy. Plodí jen omezeně. Roční přírůstek je 5-10 (15) cm, rostlina dosahuje ve 20. roku výšky 2-2,5 m a šířky 1-1,5 m.

Nároky: Půda běžná, propustná, neutrální až zásaditá, vlhčí. Vyžaduje dostatek slunce, nikoli však vysychavý úpal. Nejkrásnější rostliny najdeme na stanovištích s vlhčím mikroklimatem s plným osluněním. Místa se silným úpalem a suchým vzduchem snižují vitalitu a hustotu rostlin. Plně mrazuvzdorný smrk, tolerantní k prašnému městskému prostředí.

Použití: Odrůda smrku vhodná pro solitérní i skupinovou výsadbu do malých i větších zahrad a parkových úprav. Vhodná také do předzahrádek a vstupních partií, kde může sloužit jako venkovní "vánoční" stromek. Roste pravidelně a v horizontu 25 let rozhodně nepřeroste. Pravidelný růst můžeme zpočátku podpořit vyvazováním terminálu do kolmé polohy. Naopak při použití v omezeném prostoru je možné bujné výhony zaštipovat, rostlina pak zůstane jen keřovitého růstu.

Cena: 259 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 30-40cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 1-5 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží