Info panel - katalog

Picea glauca ´Zuckerhut´

Miniaturní smrk s velmi kompaktní úzce kuželovitou, hustě zavětvenou korunou. Název odrůdy je skutečně výstižný - Zuckerhut = cukrová homole. Výhonky jsou více vystoupavé až vzpřímené a tak je celkový tvar kužele užší proti podobným odrůdám. Jehlice jsou 6-12 mm dlouhé, čtyřhranné, sytě až tmavě zelené. Neplodí. Roční přírůstek je pouze 3 až 5 cm, rostlina dosahuje ve 20. roku výšky 1 až 1,25 m a šířky 30-45 cm.
Nároky: Půda běžná, ne příliš zásaditá, vlhčí. Vyžaduje dostatek slunce, nikoli však vysychavý úpal. Nejkrásnější rostliny najdeme na stanovištích s vlhčím mikroklimatem s plným osluněním. Místa se silným úpalem a suchým vzduchem snižují vitalitu a hustotu rostlin. Při nedostatku vláhy a nízké vzdušné vlhkosti citlivý k na napadení sviluškou - drobné pavučinky mezi jehlicemi. Nové jehlice předčasně hnědnou a opadávají.

Použití: Zakrslý smrk, vhodný do malých zahrad a předzahrádek. Ideální pro použití ve skalkách a vřesovištích. Za předpokladu pravidelné zálivky vhodný do nádob.

Původ: Odrůda vyšlechtěna v Německu (Lohse, 1987), původní druh smrku sivého pochází ze severní Ameriky, kde je rozšířen na rozsáhlém území Kanady a USA, kde zasahuje až do států Montana, Minnesota a New York.

Cena: 149 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 15-20cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží