Info panel - katalog

Physocarpus opulifolius ´Schuch´

Původ: Červenolistá odrůda tavoly, vznikla výběrem v okrasných školkách ve Zdechovicích (Schuch, 2004), původní druh pochází ze severní Ameriky s hlavním rozšířením na východě od Quebecu až po Virginii, Tennessee a Michigan. Roste převážně na písčitých a kamenitých lokalitách.

Vzhled: Opadavý, středně až bujně rostoucí, rozložitý keř. Listy jsou při rašení nápadně jasně červené, později sytě vínově červené, většinou troj-laločnaté, podobné kalině obecné, délka 5 - 7 cm. Vyzrálé jednoleté výhony jsou sytě hnědé. Květy jsou drobné bílé až narůžovělé a tvoří polokulovitý okolík. Kvete v červnu. Keř dosahuje v 10 letech výšky 1,5 až 2,0 m, ve 20 letech výšky 2,0 až 2,5 m.

Nároky: Na půdu nenáročný keř, vyhneme se pouze silně vápenitým půdám. Čím je půda živnější tím bujnější růst lze očekávat. Slunce až lehký polostín, ve stínu listy méně vybarvují do vínova a zůstavají hnědavě zelené.

Použití: Nenáročný keř s výrazným barevným efektem. Široké použití v parcích a zahradách především ve skupinové výsadbě, ve smíšených keřových skupinách, i jako krycí keře či volně rostoucí a tvarované živé ploty. Ve skupinách vysazujeme ve sponu 1,0 až 1,4 m, zahuštěné výsadby a živé ploty na vzdálenost 0,5 až 0,65 m.

Cena: 149 Kč
Barva: červená
Barva květu: Bílá
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 2l
Skladem: ano 50+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží