Info panel - katalog

Malus ´Profusion´

Profusion je kříženec mezi okrasnými jabloněmi, někdy také zařazován pod botanické označení malus x moerlandsii. Pochází z Holandska a jak již překlad anglického názvu napovídá, vyznačuje se hojným kvetením.

Květy jsou sytě purpurově růžové a objevují se ve velkém množství od poloviny jara. Listy jsou hráškově zelené s bronzovým nádechem, podélně vejčité, menší než na běžných jabloních = cca 8 cm dlouhé. Květy na podzim následují drobné malvičky vínově-černé barvy na dlouhých stopkách, vypadají jako plané třešně.

Okrasné jabloně nejsou náročné na půdní typ a množství živin v půdě, ani pH. Zem pouze nesmí být podmáčená. Pokud chcete rostlinu udržet menší, doporučujeme na konci zimy stříhat. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Vysvětlivky ke zkratkám u velikostí:

ok = obvod kmínku v centimetrech 80cm nad zemí.

O co větší o to silnější kmen a i větší bal. Stromy ok 8-10 unese jeden statný člověk, ok 10-12 už je pro dvě osoby a ok 18-20 pro tři nebo třeba jeřáb. Pro větší přehled jsou napsány obvody kmínku v katalogu za českým názvem. Př. ok 10+ = ok 10-12, ok 12 = ok 12-14

Vk = vysokokmen.

Výška roubování korunky nejčastěji 180cm u některých převislých forem stromů bývá i vyšší, nebo je i více možností.

Bal = Zemní bal.

Všechny rostliny jsou v drátěném úpletu. Bez drátu se zemina rozsype a strom by mohl uschnut. Po zasazení je dobré vrchní část drátu u kmenu rozštípnout štípacími kleštěmi aby se v pozdější době nezařezával do kmenu stromu.

Korunka 70+ = velikost korunky od roubování

Je velikost nárůstu stromu od roubování. Bohužel je relativní. Kulovité kultivary mají často menší korunku – pomaleji rostou a například břízy (Betula pendula), buky (Fagus silvatica), duby (Quercus robur) a další mají zase koruny větší. Např. Lípa (Tilia cordata) i při velikosti ok 8-10 má už 4,5m výšku.

Důležité při sázení!

  1. Pořádně připevnit strom úvazkem ve tvaru osmičky ke kůlům. Kůly zabraňují vyvracení a naklánění se po větru.
  2. Nepodcenit velikost připravované díry pro strom. Výkop by měl být alespoň 3x větší než je samotný bal rostliny.
  3. Je-li blízko stromu zámková dlažba nebo beton, přidejte pod strom meliorační trubku pro případnou zálivku. Viz příklady v referencích.
Cena: 1 890 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Červená
Velikost: vysokokmen
Velikost kontejneru: bal, konejner
Skladem: na poptání
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: