Info panel - katalog

Majoránka zahradní - Origanum majorana ´Esperanta´

Majoránka zahradní je tradičně pěstovanou kořenící bylinkou, která je již neodmyslitelně spjata s českou gastronomií. Vytváří nízké asi 20-30cm vysoké kompaktní keříčky s většími oblými listy. Celá rostlina je velmi aromatická a lze ji konzumovat v čerstvém i sušeném stavu. Uklidňuje nervy a dobře působí na zažívací trakt. Během vegetace je možné provést až tři sklizně.

Rostliny vysazujeme na záhon nebo v nádobách umisťujeme ven až po odchodu jarních mrazů na konci května. Sklizeň je nutné provádět vždy před nasazením rostliny na květ. Po vykvetení její nať hořkne a klesá obsah aromalátek. Rostliny vykvétají od srpna do září množstvím drobných růžovofialových květů. Vzhledem k drobnosti této rostliny je vhodnější majoránku sušit na sítech s jemnými oky, aby křehké suché lístky nepropadávaly.

Majoránku lze pěstovat jak ve volné půdě, tak v nádobách a umisťovat na okenní parapet ši terasy. Obecně vyžaduje slunné stanoviště, pravidelnou zálivku a propustný substrát. Přemokření jí škodí. Stejně tak výsadba na stinném stanovišti snižuje její aroma. Majoránka není mrazuvzdorná a pěstuje se jako letnička.

Velikost: 5-20 cm
Velikost kontejneru: p9
Skladem: ne, od března 2015
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: