Info panel - katalog

Magnolia ´Susan´ - šácholan, magnolie

Původ: Zahradní hybrid, pochází z křížení M. liliiflora Nigra x M. stellata Rosea, patří do skupiny tzv. Vos-Kosar hybridů, která je výsledkem šlechtění a křížení magnolií v Národním arboretu ve Washingtonu.

Vzhled: Středně velký, hustý, rozložitý keř. Listy jasně zelené, obvejčité až eliptické, střídavé a opadavé. Délka 12-16 cm. Poupata jsou tmavě vínově červená, květy jsou světle růžové až růžovo fialové. Květ má pohárovitý tvar a dosahuje velikosti 8-10 cm. Kvete až ve druhé polovině dubna a výrazně voní. Roční přírůstek je v mládí 30 až 40 cm, výška kolem 20. roku po výsadbě 3 až 3,5 m.

Nároky: Půda kvalitní, středně těžká, humózní, slabě kyselá, mírně vlhká. U nás středně odolná odrůda, obvykle snáší teploty -22 až -24°C, květy však nesnášejí ani slabý mrazík. Proto vybíráme stanoviště dobře chráněné, v závětří aby jsme snížili riziko poškození květů. Vhodná je především jihozápadní až západní expozice v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždení kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky. Tato odrůda kvete až koncem dubna, přesto riziko mrazíků je u nás v této době běžné.

Použití: Vysazujeme převážně solitérně nebo jako předsadbu keřových skupin. Velmi působivá solitéra vhodná i do menších zahrad vyžaduje ovšem dobrý výběr stanoviště.

Cena: 259 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Fialová
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: