Info panel - katalog

Magnolia loebneri ´Leonard Messel´ - Magnolie. šácholan

Loebnerova magnólie (šácholan) patří ke hvězdokvětý druhům magnólií, ale v tomto případě se jedná o anglického křížence magnolia kobus a magnolia stellata Rosea, který nabídne o 1-2 týdny pozdější kvetení, čímž pomůže rostlině vyhnout se náhodným pozdním jarním mrazíkům v dubnu.

Odrůda Léonard Messel nese hvězdicovité květy, zevnitř čistě bílé a zvenčí mají sytě růžový proužek, který přechází do jemně růžové při okrajích, takže dojem z celého květu je jemně růžový. Téměř nevoní. Květy se objevují na holých větvích o hodně dříve než listy, proto vřele doporučujeme zasadit před nějakým stálezeleným keřem (bobkovišně, cesmíny nebo některé sytě zelené jehličnany), aby vytvořily dokonalé pozadí pro květy. Roste pomalu do pyramidálního tvaru do výšky kolem 3m a přibližně poloviční šířky. V parcích a arboretech mírnějšího klimatu, kde má dostatek místa na kořeny, může její velikost být až dvojnásobná.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po dokvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Mějte na paměti, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností jí tak vykopete hrobeček. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt – tato kráska není zrovna družná a je chamtivá - nemá ráda, když ji otravujete u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. I přes výbornou mrazuvzdornost ocení zamulčování kořenů, aby neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Je plně mrazuvzdorná až do cca -29°C, údajně zvládne až -34°C.
Cena: 159 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Tm. růžová
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 50+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží