Info panel - katalog

Magnolia ´George Henry Kern´ - šácholan, magnolie

Původ:

Zahradní hybrid, vznikl z křížení M. liliiflora Nigra x M. stellata Rosea, křížení bylo provedeno v roce 1935 (Carl E. Kern, Wyoming Nurseries, USA). Odrůda byla pojmenována po majiteli školek, který padl při aktivní službě v armádě v roce 1945. Původně byla odrůda považována mylně za křížení M. x soulangeana x M. stellata, jindy je nesprávně řazena mezi Vos-Kosar hybridy.

Vzhled:

Středně velký, hustě větvený, rozložitý keř. Listy jasně zelené, eliptické, střídavé a opadavé. Délka 6-10 cm. Poupata jsou sytě růžová, květy jsou jemně porcelánově růžové s mírně tmavší bází. Květ má pěkný pohárovitý tvar a dosahuje velikosti 7-9 cm. Kvete na přelomu dubna a května před olistěním a následně pokračuje již méně bohaté nakvétaní až do června. Roční přírůstek je v mládí 15 až 30 cm, výška kolem 20. roku po výsadbě 2 až 2,5 m.

Nároky:

Půda kvalitní, středně těžká, humózní, slabě kyselá, mírně vlhká. U nás středně odolná odrůda, obvykle snáší teploty -24 až -26°C, květy však nesnášejí ani slabý mrazík. Proto vybíráme stanoviště dobře chráněné, v závětří aby jsme snížili riziko poškození květů. Vhodná je především jihozápadní až západní expozice v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždění kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky. Tato odrůda kvete až koncem dubna, přesto riziko mrazíků je u nás v této době běžné.

Použití:

Vysazujeme převážně solitérně nebo jako předsadbu keřových skupin. Velmi působivá solitéra vhodná do menších a středních zahrad vyžaduje ovšem dobrý výběr stanoviště.

Cena: 159 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Fialová (zíhání), bálá
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: