Info panel - katalog

Larix kaempferi ´Diana´ - modřín japonský

Diana je jeden z nejimpozantnějších stromů naší zahrady, který upoutá návštěvníky na první pohled. Jedná se o japonský modřín s kroucenými větévkami, které zejména v zimních měsících ukazují svou nápadně oranžovou až mírně načervenalou barvu. Opadavé jehlice jsou příjemně měkké a svěže zelené, na podzim se mění na zlatavě žlutou. Na jaře tvoří malebné modrofialové květy, ze kterých na podzim dozrávají menší, kulaté šišky.

Tvar stromku či spíše keře je nepravidelně pyramidální a na světlých a osluněných stanovištích si ponechává husté větvení již od země. Pokud by ale spodní větve překážely, není problém je odřezat a vytvořit tak unikátní strom korunou a kmenem. Větve se nejprve rozrůstají vodorovně do stran a poté začnou sílit směrem vzhůru, takže to vypadá, že strom má více špiček. Diana roste středně rychle do stromu o výšce kolem 6-8m.

Modříny nesnáší přemokření. Pokud vám stromek zničehonic zajde, bývá to příliš těžkou, neodvodněnou půdou. Najděte mu sušší nebo dobře odvodněné místo na plném slunci. Není náročný na půdní typ, ale ocení hlubokou půdu. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.
Cena: 1 890 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 150-175cm
Velikost kontejneru: bal, kontejner
Skladem: Do dvou dnů
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: