Info panel - katalog

Juniperus squamata ´Blue Carpet´ - jalovec šupinatý

Jalovec šupinatý

Modrý koberec, polopoléhavý kultivar. Dorůstá postupně do výšky 50 až 60 cm, někdy i více. Snáší poměrně dobře sucho a je zcela otužilý vůči mrazu. Vysazujeme do skalnatých strání a svahů, obrub, okrasných pásů a okrajů zahrad, i případně samostatně.

Jalovce jsou jehličnany, které se u nás pěstují od nepaměti v množství druhů a odrůd. Nejsou náročné na péči ani půdní podmínky a české mrazy snášejí bez mrknutí oka, kdyby nějaké měly.

Blue Carpet je králem mezi jalovci s modrým olistěním. Barva je spolehlivá a výrazná. Jedná se o vynikající půdopokryvný keř, rozrůstající se převážně do stran.

Jalovce nemají zvláštní nároky na půdní typ. Porostou v jakékoli nezamokřené půdě, včetně jílovité a vápenité. Dobře snáší přísušky, protože brzy vytvoří silný kořenový systém. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Pozn.: Museli jsme dát ´Blue Carpet´ jak do půdopokryvných tak do rozkladitých jalovců - Sice neroste moc na výšku, ale v prvních letech růstu spíše přirůstá do výšky a šířky a stářím už jen do šířky.

Cena: 89 Kč
Barva: Modrý
Velikost: 30-40cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: