Info panel - katalog

Juniperus scopulorum ´Blue arrow´

Původ:

Původní druh je blízce příbuzný druhu J. virginiana . Někdy je také proto uváděn jako horský podruh J. virginiana var. scopulorum. Pochází ze severní Ameriky, kde je rozšířen v oblasti Skalnatých hor, kde roste ve výškách kolem 2000 m nad mořem a dále od pohoří v Albertě v Kanadě až po Texas na jihu. Roste na suchých horských svazích a skalách.

Vzhled:

Pomalu až středně rostoucí jalovec, který vytváří hustý, až k zemi zavětvený, úzký kužel nebo sloup. Na rostlině převažují krátké šupinovité jehlice, delší juvenilní jehlice dlouhé až 6 mm najdeme jen na zastíněných výhonech. Větvičky jsou vzpřímené, pravidelně větvené, sytě sivě stříbrné až namodralé. Roční přírůstek je 10-15 cm, rostlina dosahuje ve 20. roku výšky 2-3 m a šířky 0,2-0,4 m.

Nároky:

 Půda běžná bez větších nároků, nikoli však přemokřená a těžká. Miluje plné slunce, v polostínu řídne. Plně mrazuvzdorný, snáší přísušek.

Použití:

Pěkný úzce sloupovitý jalovec, vhodný do skalkových a vřesovištních partií i do větších nádob. Vysazujeme solitérně nebo do rozvolněných skupin.

Cena: 159 Kč
Barva: Modrá
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 100+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží