Info panel - katalog

Juniperus horizontalis ´Andorra Variegata´

Jalovec polehlý pochází z Kanady a jedná se o velmi užitečný, půdopokryvný, stálezelený jehličnan. Odrůda Andorra Variegata je výjimečná svým probarvením. Základní barva keře se středně až hráškově zelená, přičemž až polovina větviček může nést krémově nažloutlé panašování. Má měkké jehlice, které nepíchají. Roste hustě do širokého polštáře s mírně vystoupavými větvičkami, ale celková výška nepřesáhne půl metru. Není přísně přízemní a tykadla větviček vytváří zajímavý reliéf.

Pěstujte jej jako podrost vyšších keřů nebo půdní pokryv svahů a terénních zlomů. Dobře vypadá i jako kontrastní rostlina v kombinaci s vertikálními keři a malými stromky. Protože nemá rád stín, není vhodné jej používat pod stromy, jejichž bohaté koruny vrhají tmavý stín.

Jalovec polehlý má rád písčité a dobře propustné půdy jakékoli pH reakce. Občasné hnojení zajistí bujnější růst, ale není nezbytné. Nevyžaduje žádnou péči. Zvládne i městské znečištění a po zakořenění zvládá i letní přísušky. Je plně mrazuvzdorný do min. -34°C, pravděpodobně ještě o něco více. Vhodný i do venkovních nádob.

Cena: 79 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 25-35
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 100+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: