Info panel - katalog

Juniperus conferta ´Schlager´

Jalovec pobřežní má svou domovinu na dunách kolem mořského pobřeží Japonska a ostrova Sakhalin. Jedná o stálezelený jehličnan půdopokryvného rázu, který krom krásy vyniká ještě jednou kvalitou – má bohatý kořenový systém, jež se rychle rozrůstá půdou, kterou tak dokáže podržet a zabránit jejím sesuvům nebo erozi. Proto se často využívá na svahy, které za pár let dokonale zpevní. Starší údaje hovoří o nízké mrazuvzdornosti základního zeleného druhu, který se u nás stejně nepěstuje, neboť jsou v prodeji téměř výlučně odrůdy a selekce s rozdílně vybarvenými jehlicemi a spolehlivou odolností vůči evropským mrazům.

Schlager je modrostříbrná až modrošedá varianta jalovce pobřežního z Německa. Tvoří krátké, pichlavé jehličky a roste při zemi jako poléhavý keř v nepravidelně vypouklých vlnách. Jeho výrazná barva přímo vybízí ke kombinaci s jinak zbarvenými rostlinami v blízkém sousedství. Roste pomaleji ale velmi hustě a potřebuje co nejvíce slunce, aby zůstával plný. Má vonné listy a tvoří plody, jež se odedávna používaly jako koření.

Jalovec pobřežní nemá nároky na obsah živin v půdě ani její pH, ale vyžaduje dobře propustnou, nepodmáčenou půdu a plné slunce. Dobře snáší přísušky, protože brzy vytvoří silný kořenový systém. Dobře mrazuvzdorný do min. -27°C a je vhodný pro pěstování i ve venkovních nádobách.
Cena: 99 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 20-30cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží