Info panel - katalog

Hydrangea paniculata ´Vanille-Fraise´ ® - Hortenzie latnatá

Ve světě latnatých hortenzií začíná být v poslední době docela nával. Odrůd je zde dost a stále přibývají nové, samozřejmě čím dál lepší. No a dlužno dodat, že s příchodem následující novinky je ostatním starším odrůdám opravdu těsno. Podržte si klobouky, přichází totiž Vanille Fraise®!

Vanille Fraise® se okamžitě od svého uvedení na trh stala obrovskou senzací. Snoubí v sobě všechny dobré vlastnosti předchozích odrůd latnatých hortenzií a nabízí tak dechberoucí podívanou. Její květenství jsou obrovská a to fakt nepřeháním. Mohou být až 30 cm dlouhá a téměř 20 cm široká. Tvar není přísně kuželovitý ale nadýchaný jako cukrová vata, které se začne později v létě podobat i barvou. Jednotlivé květy totiž vykvétají na začátku srpna čistě bílou barvou, které se odspodu postupně mění na jemně růžovou až sytě malinovou od konce srpna do konce září. Květy vydrží velmi dlouho.

Dalším znakem, který podtrhuje její krásu, jsou sytě vínově červené, pevné stonky, které se ani za deště nekácí a spolehlivě drží obrovskou květní latu. Opadavé listy jsou sytě zelené, oválně vejčité. Keř je dobré na jaře před rašením každoročně seříznou až o dvě třetiny na pevnou kostru, za což se rostlina odmění silnými stonky s velkými květy. Kvete na nových výhonech.

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější. Velmi dobře reaguje na hnojení, nabídne pak vetší květy a mohutnější trs. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Mrazuvzdornost byla vyzkoušená zatím do -29°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě mnohem silnější mráz.

Pozn.: 2. a 3. fotka je nejnovější z 15.10.2014

Cena: 189 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Vanilková
Velikost: 50-80cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 100+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží