Info panel - katalog

Hydrangea paniculata ´Sunday Fraise´ - Hortenzie latnatá

Ještě ani neutichlo nadšení z novinkové hortenzie Vanille Fraise® a je tu další varianta od stejného šlechtitele z Francie jménem Jean Renault (kdo by takové jméno u Francouze čekal, že?) Jedná se o mladší sestru této hortenzie s menší velikostí a kompaktním habitem. A květy? Ty jsou samozřejmě stejně úžasné jako na rodičovské rostlině. Dostala název Sundae Fraise® (jahodový pohár)! Na mezinárodním veletrhu nových rostlin Plantarium v holandském Boskoopu vyhrála stříbrnou medaili v roce 2010. V Evropě je patentovaná PBR pod číslem 20101147 a její množení podléhá licenci.

Sundae Fraise® je latnatá hortenzie s baculatými, středně velkými květenstvími, jež vykvetou šlehačkově bílé a brzy začnou nabírat růžovou barvu, která vydrží až do podzimu. Jako když kopeček šlehačky pomalu poléváte větším a větším množstvím jahodové polevy. Máte chuť? K jídlu sice není, ale květy si můžete v jakékoli fáze odstřihnout a hlavou dolů nasušit do suchých vazeb a váz na zimu. Odstín růžové barvy se může mírně lišit typem půdy a umístěním.

Dalším znakem, který podtrhuje její krásu, jsou sytě vínově červené, pevné stonky, které se ani za deště nekácí a spolehlivě drží obrovskou květní latu. Keř je bohatý a kompaktní, po pravidelném jarním sestřihu na cca 10 cm loňských větví vždy hustý. Opadavé listy jsou sytě zelené, oválně vejčité. Kvete na nových výhonech.

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější. Velmi dobře reaguje na hnojení, nabídne pak vetší květy a mohutnější trs. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Mrazuvzdornost byla vyzkoušená zatím do -29°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě mnohem silnější mráz.
Cena: 189 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Růžovo-bílá
Velikost: 30-60cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 50+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží