Info panel - katalog

Hydrangea macrophylla ´Taube´

Hortenzie Taube patří do úspěšné řady velkolistých hortenzií TELLER, které byly vyšlechtěny ve Švýcarsku. Tato odrůda se rovněž nazývá zjednodušeně Teller Pink a patří k těm nejspolehlivějším co do sytosti barvy květů. Od poloviny léta tvoří obzvláště nápadná, téměř plochá květenství složená z droboučkých, béžově pískových až světlounce růžových fertilních kvítků uprostřed, obklopených několika velkými, sterilními květy zářivě růžové barvy.

Opadavé listy jsou velké, sytě zelené, široce elipčité a výrazně pilovité při okrajích. Roste vzpřímeně a má pevné stonky. Kvete na výhonech, které vzešly z loňského dřeva, není proto dobré ji stříhat – připravili byste se o kvetení. Keř je širší než vyšší a velmi hustý.

Barva květů závisí na pH půdy. Pro zachování růžového odstínu potřebuje výrazně alkalickou půdu (přidejte mletý vápenec pro vysoké pH). V kyselé zemi bude fialovět a může i zmodrat. Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Jakmile zakoření, už nebývají tak choulostivé na občasné vysušení. Nejlépe jim vyhovuje polostín nebo stín. Na přímém slunci jim brzy vybledne sytá barva květů. Umístěte je tak, aby na holé větve v zimě nesvítilo slunce. Vydatně zamulčujte pro zachování vláhy během sezóny a jako ochranu před holomrazy v zimě. Blaumeise je dobře mrazuvzdorná do cca -25°C a zvládne i krátkodobý výkyv o něco níže, ale silný mráz jí může připravit o poupata na další sezónu.
Cena: 589 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 30-50cm
Velikost kontejneru: 12L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží