Info panel - katalog

Ginkgo biloba ´Troll´

Ne každý si může dovolit obrovský strm ve své zahrádce, ale rád by se těšil z jeho listů. Zakrslé formy jsou potom výborným řešením. Troll znamená německy skřítek a tento zakrslý jinan jím opravdu je. Jedná se o fantastickou odrůdu velice pomalu rostoucího keříku, který v dospělosti nedoroste více než 1m. Patří mezi jehličnany, i když jeho jehlice jsou natolik zploštělé a široké, že se nedá jinak, než je nazývat listy. Mají tvar vějíře, jsou matné, nové listy jsou čerstvě zelené a dozrávají do spíše světlejší, hráškově zelené barvy. Na podzim se mění na nápadně žlutou. Jinan je opadavý strom.

Keřová forma odrůdy Troll se spíše plazí při zemi a s trochou fantazie se dá přirovnat v nějaké velmi exotické houbě typu jidášova ucha nebo obřího kotrče. Bývá k dostání v nízkém keři jako skalková rostlina, nebo roubovaný na kmínky rozličných výšek. Troll je senzační rostlina jak do japonské zahrady, kde z ní můžete tvarovat bonsai, tak do běžné skalky, kterou určitě zpestří svým neobvyklým vzezřením.

Velkou výhodou jinanu je jeho vysoká snášenlivost vůči všemu – typu půdy, ovzduší, množství srážek. Snáší udusané a jílovité půdy, i městské ovzduší a jakmile zakoření, nevadí mu sucho ani extrémní mráz. Pro nejlepší výsledky mu dopřejte středně živnou, propustnou zem. Plně mrazuvzdorný do -40°C.
Cena: 259 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 10-20cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 5-10 ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží