Info panel - katalog

Fraxinus excelsior ´Nana´ - Jasan ztepilý

Jasan ztepilý „Nana“ má kompaktní pomalu rostoucí kulovitý tvar. Je to zdravý strom, který nemá téměř žádné nároky na půdu.
Nevyžaduje téměř žádné prořezávání. Jasan má pernaté listy, které se skládají z 9-11 úzkých ozubených listů, které žloutnou na podzim. Má typické černé pupeny.

Použití: výsadba v ulicích, v parcích, ve venkovských oblastech, podél silnic, přechází až do obytných a pracovních prostory (haly, sklady, prům. oblasti). Velmi odolný proti větru a zimě.

Vysvětlivky ke zkratkám u velikostí:

ok = obvod kmínku v centimetrech 80cm nad zemí.

O co větší o to silnější kmen a i větší bal. Stromy ok 8-10 unese jeden statný člověk, ok 10-12 už je pro dvě osoby a ok 18-20 pro tři nebo třeba jeřáb. Pro větší přehled jsou napsány obvody kmínku v katalogu za českým názvem. Př. ok 10+ = ok 10-12, ok 12 = ok 12-14

Vk = vysokokmen.

Výška roubování korunky nejčastěji 180cm u některých převislých forem stromů bývá i vyšší, nebo je i více možností.

Bal = Zemní bal.

Všechny rostliny jsou v drátěném úpletu. Bez drátu se zemina rozsype a strom by mohl uschnut. Po zasazení je dobré vrchní část drátu u kmenu rozštípnout štípacími kleštěmi aby se v pozdější době nezařezával do kmenu stromu.

Korunka 70+ = velikost korunky od roubování

Je velikost nárůstu stromu od roubování. Bohužel je relativní. Kulovité kultivary mají často menší korunku – pomaleji rostou a například břízy (Betula pendula), buky (Fagus silvatica), duby (Quercus robur) a další mají zase koruny větší. Např. Lípa (Tilia cordata) i při velikosti ok 8-10 má už 4,5m výšku.

Důležité při sázení!

  1. Pořádně připevnit strom úvazkem ve tvaru osmičky ke kůlům. Kůly zabraňují vyvracení a naklánění se po větru.
  2. Nepodcenit velikost připravované díry pro strom. Výkop by měl být alespoň 3x větší než je samotný bal rostliny.
  3. Je-li blízko stromu zámková dlažba nebo beton, přidejte pod strom meliorační trubku pro případnou zálivku. Viz příklady v referencích.
Cena: 1 790 Kč
Barva: Zelená
Velikost: vysokokmen, ok 10-12cm
Velikost kontejneru: bal
Skladem: na poptání
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: