Info panel - katalog

Fraxinus angustifolia ´Raywood´ - Jasan úzkolistý

Raywood je odrůdou jasanu úzkolistého s lichozpeřenými listy, které mají užší jednotlivé lístky, jsou lesklé a celý list může mít až 25 cm na délku. V létě jsou tmavě zelené a na podzim nabírají dech beroucí odstíny převážně karmínově červené až temně červenohnědé se zlatožlutými přechody. Potřebují teplé léto a dlouhý podzim bez náhlých brzkých mrazíků, aby stihly vybarvit do sytých barev. V ideálních podmínkách vydrží krásně vybarvené po docela dlouhou dobu několika týdnů.
Roste vzpřímeně, koruna je v mládí spíše oválná, teprve s věkem mírně rozkladitá až zakulacená, větvení je vcelku husté, i když každý kus zprvu vypadá jinak. Rychlost růstu se liší na podmínkách, ale většinou přirůstá rychle a pro větší hustotu koruny lze v mládí stříhat (na konci zimy). Tato odrůda netvoří semena, takže není plevelná.
Jasany snáší téměř jakýkoli půdní typ včetně těžké a jílovité. Přestože se má za to, že jasan snese i podmáčení, při výsadbě nových stromů se vyhněte podmáčené zemi. Pro dobré podzimní vybarvení pěstujte na plném slunci a v kyselejší zemi (přidejte rašelinu). Plně mrazuvzdorný.

Vysvětlivky ke zkratkám u velikostí

Cena: 2 190 Kč
Barva: Zelená
Velikost: vysokokmen
Velikost kontejneru: bal
Skladem: na poptání
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: