Info panel - katalog

Cornus sanguinea ´Midwinter Fire´

Svída krvavá je naprosto nenáročný keř, který se často vysazuje jako podrost pod vyšší stromy v parcích, nebo do zahrad, kde není mnoho času na pravidelnou údržbu.

Jejím hlavním půvabem je barva větviček v zimě, když má opadané listy. Tato odrůda se může pochlubit ohnivě oranžovou u země až zářivě purpurově červenou barvou pololesklých větví směrem k vrcholu. Abyste dosáhli spolehlivého vybarvení každý rok, je dobré ji jednou za pár let, zkrátit na cca 15 cm od země, aby všechny větvičky byly nové a tím pádem atraktivně zbarvené na zimu.

Opadavé listy jsou středně velké, eliptické až vejčité, tmavě zelené. V polovině jara vcelku hojně vykvétá drobnými bílými květy uspořádanými v okolíky. Jejich vůně nepřitahuje člověka, ale hmyz. Nechceme říci, že snad vyloženě smrdí, ale tato svída je stoprocentně hezčí na oko než na čich. Listy se na podzim zbarvují do několika spíše tlumených odstínů žluté, oranžové, růžové a červené. V zahradě nejlépe vynikne, pokud bude vysazena před některé větší stálezelené keře (jehličnany, bobkovišně a cesmíny).

Roste středně rychle a maximální výška i šířka se pohybuje kolem 1,5m. Snáší jakoukoli půdu, dokonce dokáže spolehlivě růst i v mírně zamokřené a těžké zemi. Půdní reakce není důležitá, roste v kyselé, neutrální i mírně vápenité zemi. Může být vysazena kdekoli, ale nejlepší barevnosti dosáhnete na přímém slunci. Naprosto mrazuvzdorná (-34°C).
Cena: 149 Kč
Barva: Zeleno-červená
Barva květu: Bílá
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží