Info panel - katalog

Caryopteris x clandonensis ´Summer Sorbet´ ®

Z Anglie pochází novinková odrůda krásného ořechoplodce s názvem Summer Sorbet. Jedná se o přirozenou mutaci odrůdy Kew Blue, na rozdíl od které má bohatě žlutozelené panašování listů při okrajích. Od konce léta do přibližně poloviny podzimu neúnavně kvete modrofialovými květy na vrcholcích větví. Kombinace žlutozelených listů a modrých květů je v tomto případě velice atraktivní a dokáže rozzářit i první chladné dny podzimní zahrady. Listy jsou vonné a oproti jiným žlutozeleným odrůdám ořechoplodců velké a bohatě pokrývají celý plášť rostliny.

Jedná se o nižší keř, který doporučujeme každý rok na jaře před rašením po odeznění mrazů sestříhat na cca 10 cm loňského dřeva, aby znovu narašil do krásy a hustoty. Kvete na nových výhonech. Keř je po pravidelném řezu kompaktní, přibližně stejně široký jako vysoký.

Nemá zvláštní nároky na půdu, i když lépe se mu daří v živných půdách s obsahem jílu ve spodních partiích, zem ale musí být vždy propustná. Potřebuje slunné a výhřevné stanoviště. Jakmile zakoření, je plně odolný suchu. Plně mrazuvzdorný min. do -24°C, na chráněném stanovišti až -27°C.

Aktualizace k 27.7.2015 - přidané fotografie rostlin

Cena: 189 Kč
Barva: Zeleno-žlutá
Barva květu: Modrá
Velikost: 30-50cm
Velikost kontejneru: C3
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží