Info panel - katalog

Camellia ´William Bartlet´

Kaméliím naprosto nevyhovovalo panelákové prostředí. Vyžadují chladnější, hodně světlé místo, ale mimo sluneční úpal. Přestože kamélie snese krátkodobě pokles teplot pod nulu, nelze ji u nás pěstovat celoročně venku. Dá se ale pěstovat jako přenosná rostlina, po odeznění nočních mrazíků ji můžeme přenést na léto do zahrady. Díky keřovému růstu a výrazným lesklým temně zeleným listům je krásná, i když nekvete.

V současnosti již seženeme osvědčené odrůdy, které se pěstují jako pokojové rostliny. Navíc je kamélie nádhernou řezanou květinou, velmi dlouho vydrží v aranžmá nebo jako ozdoba oděvu.

Právě nyní je čas, kdy kamélie nejvíce rozkvétají do své krásy. Podle odrůd postupně kvetou od listopadu do dubna. Kromě okenního parapetu jim svědčí také zimní zahrady, kde nádherně vyniknou zejména větší exempláře.

Nejčastější barvy jsou červená a růžová, choulostivější na pěstování jsou kamélie bílé. Zajímavé jsou také kamélie dvoubarevné nebo žíhané.

Kamélii po nákupu postavíme na stabilní místo, přesouvání a změna pěstebních podmínek jí nesvědčí, snadno pak reaguje opadem poupat nebo květů. Potřebuje světlé místo, ale neprospívá jí přímé slunce dopadající přes sklo. Ideálním stanovištěm bývá např. východní okno. Optimální teplota se pohybuje v rozmezí 5–18 °C.

Substrát potřebuje mírně kyselý, v době květu ji samozřejmě nepřesazujeme. Po odkvětu každoročně přesazujeme mladé rostliny, starším postačí interval 2–4 roky. Nejjednodušším řešením je substrát pro azalky a rododendrony. Kaméliím neprospívá obsah vápníku v půdě, proto i hnojiva používáme pro azalky a rododendrony (nejjednodušší je krystalické vodorozpustné) a zaléváme odstátou nebo ještě lépe měkkou vodou.

Pečlivě hlídáme zálivku, bal nesmí přeschnout, ani stát ve vodě. Listy jsou silné, takže podle uvadání nepoznáme včas nedostatek vody. Vláhu vždy kontrolujeme pohmatem v květináči. Prospěje jim i vyšší vzdušná vlhkost nebo rosení na listy, nikoliv do květu.
Cena: 179 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Bílá s růžovým žíháním
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 1L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží