Info panel - katalog

Buxus sempervirens

Málokterý keř má tak dlouhou zahradní tradici jako stálezelený zimostráz. Už v antice zdobily zimostrázové živé ploty římské dvory a venkovské statky. Ve středověku stříhané stěny zimostrázu pomáhaly vytvořit v klášterech tichá místa vyhrazená meditaci a modlitbám. Na hradech a zámcích se tento keř stal nepostradatelnou součástí reprezentativních ornamentálních výsadeb. Ve dvacátém století jej však středoevropští zahradní architekti začali považovat za staromódní, a tak poněkud upadl v zapomnění.


Krušpánek – jak se zimostrázu dříve říkalo – je občas k vidění na hřbitovech, ve starých měšťanských či bývalých selských zahradách. Je citlivý na mráz a prudké kolísání teplot, proto v drsnějších polohách a za tuhých zim někdy namrzá. Ohroženy jsou zejména mladé rostliny. Snadno se obnoví po seříznutí, ale jen za předpokladu, že jste na podzim rostlinu důkladně zalili. Rostliny nezakrývejte chvojím, protože sněhová pokrývka spolu s chvojím může nepěkně rozvalit postranní větve.

V nižších polohách zimostráz roste bez problémů na výsluní, ve stínu i v polostínu. Na místech s celodenním úpalem však žloutnou listy. Je nenáročný na půdu. Za sucha potřebuje zálivku. Snáší znečištěné ovzduší.


Chcete rostlinu zaslat?

Napište si o ni e-mailem (zde), nebo vyplňte náš formulář na naších stránkách.

Prosím, přečtěte si podmínky pro poslání (ceny, možnosti platby, termíny poslání).

Cena: 149 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 20-30cm
Velikost kontejneru: 2l
Skladem: ano 100+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží