Info panel - katalog

Buddleja weyeriana ´Sungold´ - Komule davidova

Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od léta do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, převážně motýly. Pokud jste ještě neměli mnoho možností seznámit se s množstvím motýlích druhů v naší republice, pořiďte si komuli a za pár týdnů z nich můžete udělat doktorát!

Komule Sungold je výjimečná odrůda, která náleží k Weyer hybridům a jako jedna z mála nese žluté květy. Byla objevena v Holandsku již v šedesátých letech minulého století. Sladce voní a objevují se od první poloviny léta a pokračují až do teplých dnů začátku podzimu. Jsou uspořádané v kulatých shlucích ve středně dlouhých latách na přepadavých koncích větví. Opadavé listy jsou široce kopinaté s výrazně zúženou špičkou, středně až tmavě zelené a mírně plstnaté. Pro hustý růst a pěkný tvar keře je dobré ji zjara zastřihnout na pevnou kostru nebo zpětným řezem tak, že ponecháte pouze cca 30 cm z loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v mokru by mohla v zimě shnít. Mrazuvzdorná je do cca -25°C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší rostliny s vyzrálým dřevem.
Cena: 149 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Žlutá
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží