Info panel - katalog

Buddleja davidii ´Nanho Purple´ - komule davidova

Vzhled: Vzpřímeně, později až rozložitě, rostoucí keř. Listy jsou úzce vejčité s delší špičkou, vstřícné, slabě chloupkaté, sivě namodralé, na rubu bělavě zelené, plstnaté. Drobné trubkovité květy jsou uspořádány do vzpřímených až mírně převislých klasů dlouhých 15-20 cm. Odrůda s květy sytě purpurově vínové barvy, slabě vonná. Květy jsou bohatým zdrojem nektaru, díky tomu jsou oblíbeným zdrojem potravy motýlů = motýlí keř. Kvetení začíná od konce června a pokračuje až do začátku září. První klasy v červnu jsou nejmohutnější, později v létě jejich velikost klesá asi o1/3 - klasy na bočním obrostu. Keř roste středně bujně, roční přírůstek je 20-35 (40) cm, rostlina dosahuje 20. rok po výsadbě výšky 1,6 až 2 m. Starší keře mohou dorůstat výšky i přes 3 m, většinou však u nás pravidelně namrzají a následně je nutný hluboký zmlazovací řez až 10 cm nad zemí. Proto u nás keře obvykle nedosahují takových velikostí jako v Anglii nebo Holandsku.

Nároky: Půda běžná, výživná a propustná, raději mírně vlhčí, stanoviště chráněné v závětří. Rostliny namrzají ve dřevě již při teplotách -15 až -18°C, proto je na jaře nutné provést probírku výhonů, a všechny které neraší zmladit ve výšce kolem 10 cm nad zemí. Rostlina spolehlivě obráží a v témže roce bohatě kvete, pouze je kvetení asi 3-4 týdny opožděné. V zimě pro omezení namrzání je vhodné přihrnou výhony u země suchým listím nebo sněhem. V létě můžeme odstraňovat odkvetlé klasy a tím podpořit bohatší větvení a kvetení na bočním obrostu, není to ovšem nutné.

Použití: Oblíbené dlouho kvetoucí keře, často známé pod názvem letní nebo himálajský šeřík. Vysazujeme obvykle do skupin kvetoucích keřů, často v několika barvách. Velmi oblíbený keř který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností často nečekaného počtu motýlů.
Cena: 119 Kč
Barva: Zelená
Barva květu: Fialová
Velikost: 50-80cm
Velikost kontejneru: 2L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží