Info panel - katalog

Aloisie trojlistá - Aloysia triphylla ´Maria Luisa´

Známá ztaké pod názvem ´citrónová verbena´, je keřovitě rostoucí rostlina, která ve své domovině dorůstá až 3m. V našich podmínkách není tak vzrůstná. Vzpřímené lodyhy nesou jasně zelené asi 10cm velké kopinaté listy, které mají intenzivní citrónové aroma, díky kterému je velmi oblíbená k dochucování sladkých pokrmů a přípravě čajů. Vykvétá velkým koncových květenstvím, složeným z mnoha drobných světle fialových květů.

Má léčivé účinky. Blahodárně působí na zklidnění nervového systému, proti depresím a migrénám. Upravuje srdeční činnost a činnost jater. Napomáhá regeneraci buněk a v neposlední řadě osvězuje dech. Lze ji užívat ve formě nálevu nebo přidávat do salátů. Aloisie je vhodná i k sušení.

Vyžaduje dostatečně osvětlené slunné až polostinné stanoviště bez přímého úpalu. Ve stiných polohách ztrácí její aroma na intenzitě. Substrát by měl být humozní a neustále vlhký. V našich podmínkách není dostatečně mrazuvzdorná, proto je vhodné ji pěstovat jako letničku ve volné půdě nebo jako nádobovou rostlinu a na zimu ji přenášet do bezmrazé místnosti, kde při snížené teplotě a zálivce přečká bez problémů zimní období

Velikost: 5-20 cm
Velikost kontejneru: p9
Skladem: ne, od března 2015
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží