Info panel - katalog

Acer platanoides ´Crimson Senty´ - Javor mleč

Tento javor mléč je bezpochyby chloubou mnoha zahrad i zahrádek. Záměrně používáme zdrobnělinu, protože jeho běžná výška bývá kolem 3-4 metrů a roční přírůstky jsou malé, čímž je vhodný do středně velkých i do malých zahrad. 

Crimson Sentry je velmi atraktivní svou barvou listů, která je při rašení ostře purpurově vínová, během léta se mění na hnědočervenou a s nadcházejícím podzimem se neosluněné listy vrací k tmavě zelené barvě základních javorů, přičemž ty osluněné přechází na zářivě vínově červenou. Podzimní barva listů je měděná až medová a prolíná se s jemně načervenalými odstíny až do žluté.

Roste vzpřímeně, větve jsou vždy pevné a jejich barva a barva kmene je velmi světlá – až šedá. Tato kombinace vynikne zejména v zimě, než se celý strom na jaře plně olistí a poté zjara, když kontrastuje s jasně vybarvenými, právě rašícími listy. Na jaře při rašení jej doporučujeme preventivně ošetřit postřikem proti plísním a houbovým chorobám. Poté, přibližně od začátku léta mu občas zkontrolujte listy, zda se neobjeví šedobílé skvrnky, které by byly náznakem padlí. Rostlině příliš neublíží, ale vypadají nehezky. Použijte postřik s obsahem mědi. 

Roste v jakékoli půdě, přednostně vlhčí. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Cena: 2 490 Kč
Barva: Červená
Velikost: vysokokmen
Velikost kontejneru: bal
Skladem: na poptání
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: