Info panel - katalog

Acer palmatum ´Disectum´ - javor dlanitolistý, japonský

Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů.
Kultivar Dissectum, někdy ještě pro jistotu doplněn poznámkou Viridis (zelený) japonského javoru je stříhanolistá odrůda a co se elegance týče, dokáže celý zbytek zahrady strčit do kapsy. Je široce rozkladitý, větve rostou do stran, ohýbají se a tvoří nepravý převislý tvar. Jasně zelené listy trávové barvy jsou velice jemné jako nastříhaná krajka, 7- až 9-cípé a dosahují 7 cm na délku a 12 cm na šířku na zralém dřevě. Nesnáší úpal v suché zemi, konce listů mohou zasychat a barva může ztmavnout až do hnědočervena. V rozptýleném světle nebo občasným plným sluncem během dne se mu daří nejlépe, zachovává si svěží zelenou barvu, kterou na podzim mění na ohnivě zlatavou až oranžově načervenalou. Pouze staleté stromy dokáží vyrůst ke 4 metrům, běžná výška se pohybuje od 1 do 2m.

Javory dávají přednost kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C, starší rostliny až -29°C.
Cena: 369 Kč
Barva: Zelená
Velikost: 40-60cm
Velikost kontejneru: C3L
Skladem: ne
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží