Info panel - katalog

Acer palmatum ´Bloodgood´ - javor dlanitolistý, japonský

Původ: 

Rozšířená červenolistá odrůda javoru dlanitolistého, která zřejmě vznikla kolem roku 1930 v Holandsku, odkud byla dovezena do USA, kde byla pojmenována (Bloodgood Nursery, Long Island) a následně úspěšně uvedena na trh. Původní druh má přirozené rozšíření v Japonsku, Koreji a Číně, kde roste v podhorských a horských lesích ve výškách od 600 do 1500 m n.m.

Vzhled:

Jemně větvený často vícekmený strom s hustou kulovitou korunou, starší stromy vytváří elegantní patrovitou strukturu. Listy jsou větší 5-7laločnaté a mají v průměru 9-12 cm. Na jaře jsou mladé listy tmavě červené, v létě tmavnou a získávají temně vínovou barvu, která je velmi stabilní do pozdního léta, podzimní vybarvení listů je živě oranžové až jasně červené, velice působivé. Květy jsou drobné purpurové a vyrůstají v chocholících. Odrůda je poměrně bujná, roční přírůstek je 20 až 40 cm, výška kolem 20. roku po výsadbě 4 až 5 m, starší stromy přirůstají již pomaleji, přesto může výška dosáhnout v 50-60 letech přes 8 m. Odrůda dobře zakořeňuje a rostliny množené řízkováním jsou téměř o 30% růstově pomalejší.

Nároky:

Půda kvalitní, výživná vlhčí ale přiměřeně propustná, mírně kyselá. Japonské javory nesnáší půdy vysychavé a stejně tak těžké a zamokřené. Stanoviště nejlépe chráněné v závětří s mírným přistíněním od jihu. Ideální je stanoviště s přirozeně vlhčím mikroklimatem nejlépe poblíž vodních nádrží či potoků. Odrůda Bloodgood patří mezi nejodolnější k letnímu úpalu a je vysoce mrazuvdorná až -33°C.

Použití:

Nepřehlédnutelná dominanta zahradních úprav vhodná především do chráněných zákoutí, při vhodně zvolených podmínkách jedna z nejkrásnějších solitér použitelná i v menších výsadbách s omezeným prostorem.

Cena: 399 Kč
Barva: Červená
Velikost: 40-50cm
Velikost kontejneru: C3
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:
Související zboží