Info panel - katalog

Abies concolor ´Compacta´ – jedle ojíněná

Pomalu rostoucí odrůda jedle stejnobarvé, růst převážně keřovitý, nepravidelný výška 1 až 1,5 m. Velice dekorativní jehlice upoutají zvláště v detailu. Množí se roubováním a obecně je náročnější na kvalitu půdy, méně odolná k suchu a citlivější k exhalacím.

Původ: západ severní Ameriky - Kolorado až jižní Kalifornie, hory 1000 až 1700 m, výjimečně až 2000 m. Zakrslá odrůda pěstovaná od 19. století.

Vzhled: Převážně nepravidelně rostoucí keř, starší rostliny mohou vytvořit hlavní výhon - terminál a pak tvoří hustou kuželovitou korunu, spodní patra jsou však méně pravidelná. Jehlice jsou výrazně stříbrné, velmi dekorativní. Kolem 20. roku dosahuje výšky 1 až 1,5 m, při vytvoření vrcholového výhonu až 3 m.

Nároky: Půda kvalitní, raději lehčí a úrodná, citlivější k suchu a exhalacím. Rozdíl v odolnosti oproti původnímu druhu je zřejmě podmíněn z velké míry použitou podnoží, tato odrůda se roubuje většinou na naši domácí jedli (Abies alba). Plně mrazuvzdorná, neohrožují ji ani pozdní jarní mrazíky.

Použití: Tato pomalu rostoucí odrůda jedle najde uplatnění i v menších zahradách jako součást skupin jehličnanů i smíšených skupin, může tvořit kulisu alpina či vřesoviště, stejně tak může být solitérou v prostoru poblíž posezení či terasy.


Cena: 259 Kč
Barva: Stříbrná
Velikost: 20-30
Velikost kontejneru: 3L
Skladem: ano 10+ ks
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: