Info panel - katalog

Výsadba tůjí Ledečko po 2,5 letech

Tyto rostliny naše firma sázela z jara roku 2010. Rostliny byly vysoké při sázení 125-150cm a kus stál 280Kč. V celém živém plotě je sedmdesát rostlin. Nyní, skoro po třech letech, jsou rostliny vysoké přes dva metry a již začínají plnit svůj účel - zakrytí terasy od silnice a prachovou clonu. Majitelka na konci září roku 2012 již podruhé rostliny ostříhala a to výhradně po stranách kvůli přístupu od plotu, ale taky hlavně aby nebyly široké a nezabíraly místo na malé zahrádce. Poprvé byly túje stříhané v září 2011 a to na stejnou velikost, aby některé kusy nevyčnívaly. I když teď (jak je na fotografiích vidět) jsou rostliny trochu prorezlé kvůli střihu do starého dřeva - nevadí! Rostliny to opět na jaře zarostou a budou mít nádherný tvar i barvu. Majitelka mě informovala, že pravidelně na jaře hnojí speciálním hnojivem pro konifery (stačil by Cererit nebo NPK) a v září znovu na dozrávání konců větviček.

Musíme se pochlulit, že všech sedmdesát kusů úspěšně zakořenilo a žádná rostlina nebyla měněna, tudíž bez reklamace a tak to má být!

A jak jsme se tam dostali? Protože se majitelce naše rostliny líbily. Pani si nás pozvala na osázení skalky zakrslými kultivary jehličnanů a pomalu rostoucími jalovci. Fotografie přidáme zas za pár let.

Rekapitulace:

Rostlina: Thuja occidentalis ´Smaragd´ 125-150cm ZB á 280,-

Doprava: Žiželice - Ledečko 106km - 950,-

Práce při výsadbě: cca 2400,- 

Cena: 280 Kč
Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: