Info panel - katalog

Azalky - Pěstování, hnojení a výsadba

Pěstování azalek:

Pěstujeme v kyselé půdě (rašelina + kompost nebo zetlelý hnůj). Můžeme přidat i mulčovací kůru.V zahrádkářských prodejnách dostaneme koupit i hotový substrát na Rododendrony a azalky. Pro Japonské Azalky, které rostou do výšky jenom 50cm, stačí průměr jámy 30cm a hloubka 40 cm.

Stanoviště je ideální polostinné, snesou i slunce, ne však celodenní. Hnojíme vždy po odkvětu hnojivy na Rododendrony a azalky. Nepoužívat běžná zahradní hnojiva-obsahují vápník, který azalky nesnáší! Pozor také při vápnění zahrady. Nevhodné je hnojení kuřincem nebo slepičincem .

Po výsadbě je dobré půdu kolem rostliny namulčovat mulčovací kůrou. Má to několik výhod – azalky tolik nevysychají, nehrozí poškození při sečení trávníků a rostliny na tmavém podklady lépe vyniknou. Japonské azalky nejsou tak jako většina listnatých dřevin na zimu opadavé. Působí to sice dekorativně, ale je to zároveň nevýhoda, neboť odpařují vodu i v době, kdy ji nemohou přijímat kvůli zamrzlé půdě.Ještě horší je to s rostlinami na stanovišti, kde v zimě svítí slunce a odpar je tedy mnohem větší.

Azalky bychom měli před zamrznutím půdy důkladně zalít, popřípadě i během zimy, pokud rozmrzne půda. Dobré je i zakrytí např. chvojím jako ochrana proti slunci a větru, aby se odpar zmenšil na minimum. Azalky knap-hill jsou na zimu opadavé, takže se zimují lépe. Půdu udržujeme po celý rok stejnoměrně vlhkou, neměla by přeschnout, ani být trvale zamokřená.

Pokud jsou rostliny pěstovány za optimálních podmínek, málo kdy jsou napadány chorobami a škůdci a jsou dostatečně mrazuvzdorné. Naproti tomu čím horší mají stanoviště a půdu,tím větší je možnost onemocnění rostlin nebo poškození mrazem.

Produkt
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: